15.4.12

Evropski pokal Szeged, Madžarska

Na prvi evropski pokal v letošnjem letu smo se odpravili 12.4. v dopoldanskem času. Pot nas je vodila vse do Szegeda na Madžarskem. Čakala nas je najtežja tekma do sedaj v letošnjem letu. Tekmovalci, ki so nastopili na stezi v Szegedu, ki bo tudi gostila letošnje Evropsko prvenstvo, so nastopili Nejc Mavsar, Miha Remic, Tjaša Kolar in Rok Koletič. Z nami je bila Tudi Laura, ki je skrbela za celotno kranjsko ekipo. Prvi je na stezo stopil Miha, ki je v kronometer šprintu na 300 metrov med kadeti osvojil odlično tretje mesto. Kasneje je na 500 metrov osvojil 5 mesto in tako v skupnem seštevku šprint pokala pristal na tretjem mestu. Na dolgih progah je skupno osvojil 6 mesto in sicer z 9 mestom na 3000 metrov točke in 6 mestom na 5000 metrov izločanje. Nejc Mavsar je prav tako v skupnem seštevku šprint pokala osvojil 3 mesto in sicer s 3 mestom na 300 metrov in 4 mestom na 500 metrov. V seštevku dolgih prog je osvojil 6 mesto s 4 mestom na 5000 metrov točke in 8 mestom na 10000 metrov izločanje. V Szegedu sta nas zastopala tudi dva mlajša tekmovalca za katera je bilo tekmovanje na takem nivoju prva izkušnja. Kljub temu sta se izkazala nad pričakovanji. Rok Koletič je osvojil 10 mesto  v skupnem seštevku treh tekem, Tjaša Kolar pa 12 mesto skupno. Tjaši se je pripetil tudi lažji padec na 2000 metrov, po katerem pa se ni ustrašila vendar je le še bolj zagnano in s še večjo borbenostjo nastopila na tekmi.

Z veseljem pričakujemo Evropsko prvenstvo, ki bo na isti pisti saj so naši tekmovalci pokazali da se lahko vozijo v samem evropskem vrhu.