6.5.12

Tekma na kartodromu Špansko (Zagreb)

Druga tekma hrvaškega pokala se je odvijala na kartodromu Špansko. Tja smo se ponovno odpravili z dvema avtomobiloma in sicer tekmovalci Nejc Mavsar, Matevž Remic, Miha Jelovčan, Tjaša Kolar in Rok Koletič. Najprej je bila na vrsti tekma za Pokal Alpe Adria in sicer prva te vrste v sezoni. Prva sta nastopila najmlajša Rok in Tjaša ter v svoji kategoriji na 1000 metrov oba suvereno osvojila prvi mesti. Naša kadeta Miha Remic in Miha Jelovčan sta osvojila 2. oziroma 4. mesto prav tako na 1000 metrov. Pri članih je zmago slavil Nejc, Matevž pa je v ciljem šprintu prišel do 3. mesta. Za tekmami Pokala Alpe Adria je sledila preizkušnja na 5000 metrski razdalji kjer sta Rok in Tjaša osvojila 2. in 3. mesto. Po tem je bil na vrsti polmaraton za hrvaški pokal. Pred samim štartom je malo ponagajalo vreme saj je začelo malo deževati vendar se je do samega štarta proga posušila. Takoj po štartu so ospredje tekme krojili člani Rolerskega kluba Kranj, ki so uprizorili tudi več napadov. Na koncu je v ospredju ostal samo Nejc, ki je tudi slavil zmago. Drugo in tretje mesto je pripadlo srbskim tekmovalcem, peti pa je v cilj pripeljal Miha Remic. Miha Remic in Miha Jelovčan sta na koncu v kategoriji osvojila 2. in 3. mesto.