21.5.12

Tekmovanje za Evropski pokal Gera (18. - 20. 5. 2012)

Naši tekmovalce so se v četrtek 17.5. v dopoldanskih urah odpravili na svojo drugo letošnje tekmovanje za evropski pokal. Tekmovanja so se udeležili naslednji tekmovalce: Rok Koletič, Tinkara Čuk, Lucija Sladič, Miha Jelovčan, Miha Remic in Nejc Mavsar. Poleg njih sta na tekmovanje kot spremljevalca odšla tudi Klara Laura Kos in Borut Mavsar. Tekmovanje se je odvijalo v približno 800 kilometrov oddaljenem nemškem mestu Gera in je štelo za seštevek evropskega pokala. Prva tekmovanja so se odvila v petek, ko je bil na sporedu kronometer na 300 metrov. Prve so začele kadetinje in med njimi tudi Tinkara Čuk. Pri njej je bilo čutiti veliko tremo pred samo tekmo vendar je odpeljala solidno in s tem prebila led za nadaljne tekme. Druga na vrsti sta bila kadeta Miha Jelovčan in Miha Remic. Miha Jelovčan je bil sprva še malo zadržan vendar je odpeljal po pričakovanjih, Miha Remic pa se je uvrstil na zelo dobro 19 mesto, kljub temu da mu šprinterske razdalje niso prioriteta. Za kadeti je nastopila naša juniorka B Lucija Sladič in postavila svoj najboljši rezultat na stezah. Na koncu so bili na vrsti še člani med katerimi smo imeli Nejca Mavsar. Nejc je nastopil kot predzadnji med vsemi udeleženci in osvojil odlično tretje mesto in se s tem uvrstil tudi v finale šprinta na 200 metrov, kamor se je uvrstilo le najboljših 6 tekmovalcev iz vseh kategorij skupaj. Po dobro prespani noči je sledila zelo naporna sobota. Tekmovanja s se začela že ob 10 uri zjutraj, končala pa so se ob pol 11ih zvečer. V dopoldanskem delu so sledili šprinti na 500 metrov. Vsi tekmovalci so se odrezali dobro, izpostaviti pa velja Miha Remica, ki je odpeljal svoj najbolši rezultat in Nejca, ki se je uvrstil v finale, kjer je osvojil 4 mesto. Prvič je nastopil tudi Rok Koletič in sicer na 300 metrski razdalji in odpeljal nad pričakovanji. V popoldanskem delu je sledil šprint najboljše šesterice na 200 metrov, kjer smo imeli le Nejca, ki je na koncu osvojil peto mesto. Po kratkem počitku so sledile dolge proge na izločanje. Prva je nastopila Tinkara za jo pa še Miha Jelovčan in Miha Remic. Odpeljali so po navodilih trenerja in zasedli solidna mesta. Lucija je na štartu žal padla in si s tem zapravila možnosti za dobro uvrstitev. Na koncu dneva je bil na vrsti še Nejc, ki je na 10000m razdalji osvojil drugo mesto. Sledil je kratek spanec in zadnji dan tekmovanja. V nedeljo je imel naš najmlajši na tem tekmovanju kar dve dolgi razdalji. Najprej je opravil z 3000 metrov izločanje, kjer je dobil kar nekaj koristnih izkušenj, ki jih je izkoristil na 2000 metrski razdalji, kjer je odpeljal svoj najboljši rezultat. Za njem so sladile kadetinje in kadeti. V B finalu kadetinj smo imeli Tinkaro, ki ji je žal proti koncu pošla sapa. Med B finalisti kadetov je bil Miha Jelovčan v A finalu pa Miha Remic. Oba sta prišla v cilj v glavnini za končni šprint pa sta bila malo prekratka. Lucija je po ponesrečeni soboti še z večjo željo odšla na štart 3000 metrske razdalje na točke, kjer je naredila svoj najboljši rezultat v teh treh dneh. Na koncu je bil na vrsti še Nejc Ki je na 5000 metrski razdlji na točke osvojil 7 mesto in priznal da mu je za kaj več zmanjkalo moči.